22 Temmuz 2007 Pazar

mektup - Bir olmak

Bu sabahlar daha çok olacaga benzer.. sonu gelmez bir kuyu gibi,indikçe iniyorum beni ertesi güne baglayan bir başka geceden fazlası degil gördügüm.

Seninle sabaha kavuşturdugumuz geceleri anımsadım. Her şeyimiz ayrı bir olay olmak zorundaymış gibi ilk öpüştügümüz gece bile tam üç kere polislere yakalanmıştık. Kafalar kıyak beyaz şaraplar açılmış,Tophanenin oradaki set üstünde.. Ne güzel manzarası vardı hatırladın mı? Hatta bir ara yagmur çiselemişti arabanın üstündeki camı açtık,yagmur ikimizin üzerine yagmıştı. Sonra yetinmedik arabadan çıkıp birlikte sarılarak beklemiştik yagmurun altında.

Ben çok saf sevmiştim seni.Ne bir geçmiş kaygısı,ne de ertesi gün ne olacak endişesi.Sadece sevmiştim seninle olmayı.Sana dokunmayı,seninle sohbetleri ve iki otuzbeşlik şarap tadında,hindistan cevizi kokulu öpüşmeleri. Ben sadece bunları hatırladım o zamanlardan.Ama kimbilir senin için nasıldı..?

Ben herşeyi aklımın ve ruhumun derinliklerine kazıdım ama sen ilk öpüştügümüz tarihi bile hatırlamazsın herhalde.

Hatırlatayım.. 12 Subat... peki ilk sevişmemiz? 11 Mart.. :) ben herşeyi yazmışım bir yerlere,derinliklere ama gel gör ki belki de senin unutmak ve hayatından çıkarmak istedigin anılardan ibaret benim sevgimin nadide dakikaları.. Gücenmemek,üzülmemek,ve aglamamak elimde degil bunca yaşantıdan ve katlanılanlardan sonra bir gecede vazgeçmek hepsinden.Bir gecede vazgeçebilme gücünü gösterebilmek.. Bir gecede kabullenivermek o eli bir daha tutamayacagını..Bir an içerisinde vazgeçmek senin dudaklarından.. uzak kalmayı beklemek teninin kokusundan..

Tek aşık ben değilim dünyada,ama aşkın olmayı çok istemiştim.. Hatta bir aralar aşkım bile demiştin.. Ya sen kandırdın beni,ya da daha kötüsü kandıran hep ben olmuştum kendimi..

Rüyalarımdaydın dün yine.. herşeyin güllük gülistanlık gittigi bir rüyanın içindeydin,yanıma gelip elimi tutmuştun tekrar,tekrar hissettim o guzelim dudaklarını dudaklarımda,ve yine o hep hatırlamak istedigim hindistan cevizi tadında..

Hiç yorum yok: